مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فراخوان چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۱۴۰۰ منتشر شد

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، به نقل از ستاد خبری جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛ پس از تشکیل شورای سیاستگذاری و انتخاب سیدعباس میرهاشمی به عنوان دبیرکل، فراخوان جشنواره به شرح زیر منتشر شده است:

رویکرد جشنواره، هنرمتعالی برای مردم؛ هنری خلاق، وحدت‌بخش، امید آفرین، هویتمند و زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است. موضوع جشنواره آزاد است و در رشته­‌های: تصویرسازی ـ خوشنویسی ـ سرامیک ـ عکاسی ـ کارتون و کاریکاتور ـ طراحی گرافیک ـ مجسمه ـ نقاشی ـ نگارگری و هنرهای جدید در رسانه‌های ویدئوآرت و چیدمان و پرفورمنس آرت برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش؛ شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان آزاد است، و ارسال آثار به دبیرخانه به معنای پذیرش ضوابط و رأی هیئت داوران است. ثبت‌نام و تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، فقط از طریق ‌سایت جشنواره به نشانی www.fajrtajasomi.ir امکان‌پذیر است. مسئولیت اصالت آثار برعهده‌ی هنرمند است و هنرمندان در اجرای تکنیک و شیوه‌ی خلق آثار، آزاد هستند. هر هنرمند می‌تواند فقط در دو رشته و حداکثر با ۳ اثر هنری در هر رشته‌ شرکت کند و آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های پیشین هنرهای تجسمی فجر، به نمایش درآمده باشند. حجم هر فایل ارسالی در تمامی رشته‌ها، حداقل یک و حداکثر شش مگابایت و در قالب jpg است. و شرکت‌کنندگان می‌توانند گزیده‌ای از سوابق هنری (حداکثر تا ۳۰۰ کلمه) و تصویر سه اثر از آثار قبلی خود را در سایت بارگذاری نمایند.

در این فراخوان آمده است؛ برگزار کننده جشنواره، حق استفاده از تمامی آثار ارسالی به جشنواره را در رسانه‌ها، انتشارات، تبلیغات و نمایش در داخل و خارج از کشور با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.

دبیرخانه‌ی چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اعلام کرده است: جشنواره مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب (شکستن قاب، شکستن شیشه، آسیب به اصل اثر و …) به آثاری را که از طریق پست، پیک و… ارسال می‌شوند، نخواهد داشت و تصمیم‌گیری درباره‌ی مسائل پیش‌بینی‌نشده، بر عهده‌ی دبیرکل جشنواره است.

نحوه‌ی برگزاری جشنواره نیز، تابع دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود.

منبع: مرکز تجسمی حوزه هنری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.