شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آخرین خبرها از جشنواره فیلم فجر | محدودیت‌هایی کرونا لغو می‌شود

1 min read

محمدرضا فرجی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی از پایان محدودیت‌های کرونا در سینماها تا پایان همین هفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی با اشاره به تغییر شرایط کرونایی و ایجاد مطالبه برای فعالیت سالن‌های سینمایی با ظرفیت صددرصدی گفت: این مطالبه از سوی شورای صنفی اکران و سینماداران مطرح شده است. بالطبع مردم هم که برای تماشای فیلم به سالن‌های سینما می‌آیند بابت ظرفیت محدود سالن‌ها نگرانی‌هایی به‌ویژه در روزهای آخر هفته و روزهای فروش بلیت نیم‌بها دارند. در حال پیگیری این موضوع از مراجع قانونی هستیم و سازمان سینمایی به‌شدت پیگیر این موضوع است.

او افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به پیگیری‌های انجام شده، تا پایان همین هفته محدودیت‌ها برطرف شود. در شرایطی که هواپیماها و اتوبوس‌ها در حالی مجاز به فعالیت با ظرفیت صددرصدی شده‌اند که رعایت پروتکل‌ها در آن‌ها نسبت به سینما دشوارتر است و حضور در سالن‌های سینما اختیاری است، برخلاف وسایل نقلیه عمومی که افراد به اجبار از آن‌ها استفاده می‌کنند.

فرجی در ادامه گفت: در فرآیند فروش بلیت سینماها، امکان بررسی کارت واکسن افراد هم وجود دارد و می‌توانیم در مسیر افزایش میزان استقبال از فیلم‌ها این تمهیدات را هم افزایش دهیم.

او درباره امکان اجرایی شدن چک کردن کارت واکسیناسیون متقاضیان حضور در سالن‌های سینمایی تأکید کرد: با توجه به امکاناتی که سامانه سمفا در اختیار ما قرار داده است و امکان بررسی کد ملی افراد خریدار، می‌توانیم این موضوع را از همان مرحله ابتدایی فروش بلیت بررسی کنیم. این یکی از ابزارهای موجود برای افزایش ایمنی سالن‌های سینماست اما با توجه به جلساتی که داشته‌ایم طی روزهای آینده تصمیم نهایی در این زمینه اخذ خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره شرایط میزبانی سالن‌های سینمایی برای جشنواره چهلم فیلم فجر هم توضیح داد: شیوه‌نامه‌ای را برای انتخاب سینماهای جشنواره فیلم فجر، آماده کرده‌ایم. این شیوه‌نامه برای اولین بار تدوین و در انجمن سینماداران نسبت به آن اطلاع‌رسانی شده است. این شیوه‌نامه روی سایت جشنواره هم قرار گرفته است و انتخاب نهایی سینماهای میزبان جشنواره برمبنای همین شیوه‌نامه خواهد بود.

او درباره آخرین وضعیت فیلم‌های متقاضی حضور در جشنواره چهلم هم گفت: طبق پیش‌بینی‌ها همه فیلم‌هایی که امکان حضور در جشنواره امسال را دارند فرم تقاضای خود را تکمیل کرده‌اند و هیأت انتخاب کار بررسی این آثار را به زودی آغاز خواهد کرد. استقبال از فرآیند ثبت نام در جشنواره خوب بود به‌خصوص که امسال از منظر تولید، سینمای ایران بیشتری درگیری را با کرونا داشت و مثل سال گذشته فیلم‌هایی را نداشتیم که پیش از شیوع کرونا ساخته شده باشند. با همین وضعیت هم تهیه‌کنندگان توانستند فیلم‌ها را به موقع برسانند تا تنور جشنواره امسال هم گرم بماند.

منبع : همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.