مهر ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حراج یکی از نقاشی‌های نیلوفرهای آبی «مونه»

1 min read

همچنان که تقاضا برای آثار «کلود مونه» در بازار هنر افزایش پیدا کرده است، یکی دیگر از تابلوهای نقاشی از مجموعه مشهور «نیلوفرهای آبی» این هنرمند در حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، حراجی ساتبیز یکی از تابلوهای‌ نقاشی بزرگ مجموعه «نیلوفر آبی» که توسط «کلود مونه» نقاش نامدار امپرسیونیست خلق شده است را در ماه جاری میلادی به مزایده خواهد گذاشت.

این تابلو نقاشی که در سال ۱۹۱۸ خلق شده است در ۱۶ نوامبر در حراجی آثار هنر مدرن در نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود به قیمت بیش از ۴۰ میلیون دلار به فروش برسد.

«مونه» مجموعه تابلوهای نقاشی «نیلوفرهای آبی» را در دهه پایانی عمر خود خلق کرد. او این نقاشی‌ها را با الهام از باغ «ژیورنی» خلق کرده است. تابلوهای نقاشی این مجموعه در سال‌ها اخیر با استقبال خوب خریداران مواجه شده‌اند. یکی دیگر از تابلوهای نقاشی‌های این مجموعه در حراجی سال ۲۰۰۸ کریستیز به قیمت ۸۰.۵ میلیون دلار فروخته شد. در سال ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از تابلوهای نقاشی نیلوفر آبی در کریستیز به قیمت ۸۴ میلیون دلار به فروش رسید.

گران‌ترین اثر این هنرمند در حال حاضر یکی از تابلوهای مجموعه کومه‌های علف خشک است که در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

منبع : ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.