مهر ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نقاشی‌های غارت‌شده حراج می‌شوند

1 min read

سه تابلو نقاشی متعلق به استادان قدیم نقاشی که در دوران جنگ جهانی دوم غارت شده‌اند در کریستیز به مزایده گذاشته می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، سه تابلو نقاشی غارت‌شده در دوران جنگ جهانی دوم از جمله یکی از نقاشی‌های «ال گرکو» هنرمند چیره‌دست اسپانیایی در جریان حراجی آثار استادان قدیم نقاشی کریستیز در هفتم دسامبر به مزایده گذاشته خواهند شد.

این سه تابلو نقاشی چند سال پیش به وارثان «جولیوس و کامیلا پریستر» زوجی که مالک اصلی آن‌ها بودند تحویل داده شد؛ این یعنی این آثار هنری بیش از هفت دهه پس از آنکه توسط نازی‌ها مصادره شدند به دست وارثان اصلی‌شان رسیدند.

«پریستر» و همسرش مجموعه‌ای متشکل از بیش از ۸۰ تابلو نقاشی استادان قدیم از جمله آثار «پل روبنس»، «آنتونی ون دایک» و «فرانس هالس» را جمع‌آوری کردند.

نقاشی که از «ال گرکو» به مزایده گذاشته خواهد شد تابلو نقاشی به نام «پرتره یک جنتلمن» است که به سال ۱۵۷۰ تعلق دارد و مردی در لباس سیاه را به تصویر می‌کشد که به مخاطب نگاه می‌کند. انتظار می‌رود این نقاشی در حراجی پیش‌رو به قیمتی بین ۶۹۰,۰۰۰ تا ۱.۷ میلیون دلار به فروش برسد. «ال گرکو» این نقاشی را در اوایل دوران فعالیتش به عنوان نقاش و پیش از آنکه خلق نقاشی‌های مذهبی که برای آن‌ها مشهور است را آغاز کند، خلق کرده است.
در این حراجی همچنین تابلو نقاشی از «امانوئل دی ویت» نقاش هلندی که در آن فضای داخلی یک کلیسا به تصویر کشیده شده است به همراه یک پرتره قرن پانزدهمی که به یک نقاش ناشناس ملقب به «استاد فرانکفورت» نسبت داده شده است نیز به حراج گذاشته می‌شوند.

منبع : ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.