مهر ۴, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ارتودنسی به جشنواره مورد تایید اسکار راه یافت

1 min read

فیلم کوتاه «ارتودنسی» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا میقانی به جشنواره‌ای در انگلیس راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، فیلم کوتاه «ارتودنسی» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی محمدرضا میقانی در جشنواره لیدز (Leeds) انگلیس به نمایش در می‌آید. این جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار است.

این جشنواره از آثار استعدادهای نو و برجسته و همچنین آثاری که تاکنون در بریتانیا به نمایشی گذاشته نشده‌اند، حمایت می‌کند. عوامل این فیلم عبارتند از بازیگران: مریم حسینی، یاس فرخنده، آرزو عالی، مهدی صدر، یاسمین ابراهیمی، مدیر تصویربرداری: بهروز بادروج، طراح صحنه و لباس: باران سرمد، تدوین: پویان شعله‌ور، صداگذار: امین شریفی، موسیقی: مونا مطبوع ریاحی، صدابردار: سعید زند، طراح گریم: یلدا زاهدی.

جشنواره لیدز از ۳ تا ۱۸ نوامبر برابر با ۱۲ تا ۲۷ آبان برگزار می‌شود.

در همین رابطه فیلم کوتاه «آبا» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برزُکی نیز به بخش مسابقه بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم آپوریا کره جنوبی راه پیدا کرد. فیلم کوتاه «آبا» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برزکی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و مهدی برزُکی در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم آپوریا کره جنوبی به نمایش درخواهد آمد.

این جشنواره با هدف حمایت از فیلمسازان و کشف استعدادهای برتر تشکیل شده تا ایده‌های فیلمسازان به دید مخاطبان ملی و بین المللی برسد. بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم آپوریا در گانگوون کره جنوبی از ۲۴ آذر تا ۲۵ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ به مدت یک ماه به نمایش فیلم‌های منتخب می‌پردازد.

معصومه قاسمی پور، اختر سادات اولیایی و فاطمه مرتاضی بازیگران «آبا» هستند. همچنین در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «آبا برای فرار از پیری به دنبال راه تازه ای می‌گردد …»

منبع : همشهری آنلاین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.