مهر ۵, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حسینی دبیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی شد

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، مراسم تکریم محمدرضا نصیری و معارفه سیدمحمد مجتبی حسینی در سمت دبیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی امروز شنبه دهم مهرماه ۱۴۰۰ با حضور حداد عادل رئیس و محمد دبیرمقدم معاون علمی و پژوهشی فرهنگستان برگزار شد و حداد عادل در آن از تلاش‌ها و زحمات نصیری در دوران طولانی مسئولیت در دبیری فرهنگستان تشکر کرد.

متن سپاسنامه‌ رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به محمدرضا نصیری چنین است: «لازم می‌دانم از تلاش‌ها و زحمات جناب‌ عالی در دوران طولانی مسئولیت دبیری فرهنگستان زبان و ادب فارسی سپاسگزاری کنم. امیدوارم فرهنگستان بتواند در آینده از همکاری‌های جناب‌ عالی در گروه‌های علمی و سایر بخش‌ها بهره‌مند گردد.»

نصیری عضو وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است که در کنار دبیری فرهنگستان مدیریت گروه‌های دانشنامه زبان و ادب فارسی در شبه‌قاره و گروه مطالعات زبان و ادب فارسی در آسیای صغیر و همچنین انتشارات فرهنگستان را بر عهده دارد.

حداد عادل در حکم انتصاب سیدمحمدمجتبی حسینی هم نوشته است: «احتراماً، با توجه به دانش و تجربۀ جناب‌ عالی در مدیریت‌های فرهنگی، به‌ موجب این حکم به سمت دبیری فرهنگستان زبان و ادب فارسی منصوب می‌شوید. توفیق جناب‌ عالی را در این مسئولیت از خداوند بزرگ مسالت می‌کند.»

حسینی پیش‌تر معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که هفته گذشته جای خود را به محمود شالویی داد و از مجموعه وزارت ارشاد به فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتقل شد.

منبع : هنرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.