تیر ۴, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ایده‌های هنری منتخب در گالری ویستا به بخش نمایشگاه رسید

1 min read

نمایشگاه چهارمین دوره جایزه هنر معاصر ویستا ۱۹ شهریور در گالری ویستا آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز یازده ایده منتخب از سیزده هنرمند که به این نمایشگاه راه پیدا کرده اند عبارت‌اند از: آوازه الماسی، پونه اوشیدری، آیدین باقری، مریم بهروزی نیا، علیرضا خسروآبادی، امید رحیم‌پور، میترا سلطانی، ژوبین عبدیانی، نرگس فراهانی، سارا قاضی‌اسدالهی و گلاره گودرزی، آگرین لطف‌اله‌زاده و فائزه خان‌محمدی.

ایده‌های راه‌یافته پس از گذران چند مرحله داوری، گزینش و مصاحبه به بخش نمایشگاهی راه یافته‌اند.

بهنام کامرانی، هنرمند تصویری و یکی از داوران جایزه ویستا برای معرفی منتخبان دوره چهارم نوشته است: ویستا به معنای اندیشه است. به منظور اهمیت دادن به خلاقیت و فکر هنری در بستر هنرهای معاصر به وجود آمد و در این چهار دوره توانسته هنرمندان و آثاری پیشرو را به فضای هنری ایران معرفی و حمایت کند.

انتخاب آثار ِدوره چهارم جایزه هنر معاصر ویستا این بار در شرایط خاص همه‌گیری کرونا برگزار شد و از میان ۱۲۶ طرح راه یافته، ۱۸ طرح برای مصاحبه مشخص شد و سپس پس از بررسی و گفت‌وگوی آنلاین با شرکت‌کنندگان، ۱۱ طرح منتخب این دوره شد.

در این دوره طرح‌ها رشد کیفی داشت و جنبه‌های قومی و اجتماعی و محیط زیستی بیش از دیگر طرح‌ها دیده می‌شد. هنرمندان منتخب پس از رای گیری و بحث‌های موشکافانه انتخاب شده‌اند و تمامی معیارهای طرح و نمونه تصویری و توجیه آن را داشته‌اند. به نظر می‌رسد این دوره هم آثاری با تنوع و لهجه‌های متفاوت در هنر معاصر ایران به بخش پایانی راه یافته‌اند.

این نمایشگاه تا ۹ مهر ۱۴۰۰ دایر است و علاقه‌مندان با رعایت تمام قوانین بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی می‌توانند از ۱۶ تا ۲۰ از این ایده‌ها دیدن کنند.

آیین اختتامیه و معرفی برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی با روشن شدن وضعیت بحرانی این روزهای کرونایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع : ایرنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.