مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

مستند سیمای مرکز مهاباد به جشنواره بین المللی ABU راه یافت

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز اکبر قبادی گفت : امسال ۱۶ اثر از تولیدات رسانه ملی در جشنواره بین المللی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ABU شرکت می‌کنند که در این بین ۹ اثر از تولیدات رادیویی و تلویزیونی صدا و سیمای مراکز مهاباد است.

وی بیان کرد: کمیته داوری این دوره در امور بین الملل سازمان در اسفند ۱۳۹۹ آغاز به کار کرد که بعد از فراخوان و دریافت برنامه‌ها ۵۰۰ اثر ارسالی داوری شد و در نهایت ۱۶ اثر فاخر به این جشنواره ارسال شدند و که از بین تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما، مستند “من شاهو” از مرکز مهاباد نیز برای شرکت در این جشنواره انتخاب شد.

مسوول روابط عمومی مرکز صدا و سیمای مهاباد اضافه کرد: “سوران شریفی” تهیه کننده و کارگردان این اثر فاخر، از دانش آموختگان دانشگاه هنر تهران در مقطع کارشناسی ارشد کارگردانی فعالیت داشته و تاکنون چندین اثر مستند و داستانی کوتاه دیگر و همچنین حضور در جشنواره‌های داخلی و بین المللی را در کارنامه خود دارد.

اتحادیه رادیو و تلویزیونی آسیا و اقیانوسیه ABU با ۱۷۰ عضو از پنج کشور جهان یکی از حرفه ای‌ترین اتحادیه‌های رسانه‌ای در سطح جهان است و با سه میلیارد مخاطب در کشورهای مختلف بزرگترین و گسترده‌ترین تشکل رادیو تلویزیونی در جهان به شمار می‌رود.

ABUPrizes یکی از معتبرترین جشنواره ها در زمینه رسانه است و سالانه از بهترین محتوای رادیویی، تلویزیونی و رسانه های جدید از سازمان های عضو در منطقه آسیا و اقیانوسیه تجلیل می‌کند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای اداره کل صدا و سیما، دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی، ۱۲ پایگاه و سایت خبری و ۶ نشریه است.

منبع : ایرنا 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.