مهر ۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

استقبال از ماه فرهنگی ایران در ژاپن

1 min read

با همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، با همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» برگزار شد.
“ماه فرهنگی ایران در ژاپن” در آستانه برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو و از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در این کشور، با همراهی آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (Japan International Cooperation Agency) و اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از ۷ تیر تا ۸ مرداد ۱۴۰۰ (۲۸ ژوئن تا ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱) در محل این آژانس برگزار شد.
در این رویداد مهم فرهنگی، نمایشگاه عکس با عنوان “ایران زیبا” در طبقه اول، نمایشگاه صنایع دستی، کتب و منشورات رایزنی فرهنگی و … در محل میدان کره زمین و معرفی و عرضه غذا‌های ایرانی در محل رستوران مجموعه در معرض بازدید و بهره مندی علاقه‌مندان قرار گرفت ضمن آن که بازدیدکنندگان می‌توانستند علاوه بر مشاهده فیلم‌های معرفی ایران و موسیقی ایرانی، از سه نوع غذای ایرانی استفاده نمایند و بیش از ۵۰ تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعت و … از ایران برای نمایش در این رویداد با ترجمه و درج توضیحات به زبان ژاپنی نیز از سوی رایزنی فرهنگی آماده سازی گردید.
به گزارش آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا)، ضمن ارائه ارزیابی مثبت از مراجعه کنندگان و بر اساس آمار تقریبی ثبت شده، تعداد بازدیدکنندگان در دوره برگزاری این نمایشگاه بیش از ۲۰۰۰ نفر بوده است و حدود ۳۲۴ نفر نیز در رستوران جایکا غذای ایرانی را دریافت کردند.
همچنین در این گزارش به برخی از اظهار نظرات فرهنگ دوستان ژاپنی و علاقه آنان برای سفر به ایران به ویژه با مشاهده تصاویر و فیلم‌های پخش شده در این نمایشگاه اشاره شده است.
لازم به ذکر است رایزنی فرهنگی ایران، علاوه بر ماه فرهنگی ایران در ژاپن، به مناسبت برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو، برنامه‌های دیگری از جمله نمایشگاه نقاشی تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن با حضور ۸ هنرمند برجسته ژاپنی، تامین محتوا، ترجمه، آماده سازی و طراحی مجله”ایران” و … را نیز به اجرا در آورده است.

منبع : خبرگزاری آریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.