اسفند ۲۸, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایشگاه مشترک هنرمندان تجسمی ایران و ترکیه

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، نمایشگاه مشترک هنرمندان ایرانی و ترکیه ای با عنوان توران «TÜRAN» توسط موسسه فرپاک و با نمایشگاه‌گردانی عسل رستگار از اول شهریور در شهر استانبول افتتاح خواهد شد.

نمایشگاه‌گردان این طرح پایبندی به اصل دوستی فرهنگی دو ملت ایران و ترکیه و همچنین به نمایش گذاشتن هنرِ هنرمندان ایرانی در عرصه بین المللی را از اهداف این رویداد عنوان کرد و گفت: همان گونه که از اسم نمایشگاه پیداست، توران برگرفته از نام‌ دو کشور ایران و ترکیه است و همچنین نامی از نام های ایران باستان است.
رستگار افزود: ۴۸ هنرمند در این رویداد حضور دارند که حمایت از هنرمندان و هنرجویان از اهداف این نمایشگاه است که متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا در عرصه هنر و بازار هنر فرصتی برای ارائه آثارشان نداشته اند و همچنین هنرمندانی که از هنر و ذوق هنریِ خود در راه اشتغال زایی استفاده کرده اند حال می‌توانند در این نمایشگاه با ارائه آثارشان انگیزه بیشتری برای ادامه در مسیر هنر داشته باشند. این مجموعه وظیفه خود می‌داند تا از این هنرمندان حمایت کند و نماینده خوبی برای معرفی هنر ایران زمین در عرصه های فرا مرزی باشد.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.