مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

به مناسبت ۸۱ سالگی آقای نویسنده برگزار می‌شود

1 min read

به مناسبت ۸۱ سالگی «محمود دولت آبادی» نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی که ادای دین نقاشان و مجسمه سازان به این نویسنده است، با نمایشگاه گردانی رضا رازقندی و سعید امکانی در گالری سرزمین هنر برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز از روابط عمومی این نمایشگاه؛ رضا رازقندی نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی گفت: محمود دولت آبادی یکی از مفاخر بزرگ دوران ماست که با آثار ارزشمندی که در حوزه ادبیات داستانی خلق کرده ، سهم بسزایی در اعتلای فرهنگ ما داشته است.از این رو به عنوان یک هنرمند وظیفه خود می دانستم که خدمات او را ارج نهم.

وی افزود: سال گذشته به مناسبت ۸۰ سالگی محمود دولت آبادی قصد داشتم مراسم بزرگداشتی برای ایشان درزادگاهش سبزوار برگزار کنم و از مجسمه ای که برای او ساخته بودم، رونمایی کنم. اما بنا به دلایلی شرایط برگزاری این مراسم میسر نشد؛ از این رو امسال تصمیم گرفتم به مناسبت ۸۱ سالگی ایشان بزرگداشتی برای او در قالب یک نمایشگاه تجسمی برپا کنم.

این هنرمند نقاش و مجسمه ساز ادامه داد: در این راه «سعید امکانی» به عنوان نمایشگاه گردان با من همکاری کرد و جمعی با حضور نقاشان، مجسمه سازان و دو عکاس و دو گرافیست شکل گرفت تا هر یک براساس دیدگاه خود، اثری برای بزرگداشت محمود دولت آبادی خلق کنند.

رازقندی ادامه داد: با توجه به این که نمی خواستیم تمام آثار فیگوراتیو و واقع گرایانه باشند، از هنرمندانی با سبک های مختلف برای حضور در این نمایشگاه دعوت کردیم. دراین نمایشگاه ۴۲ اثر در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت که بخش عمده آثار را نقاشی تشکیل می دهد.سعید امکانی دیگر نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی گفت: محمود دولت آبادی یکی از به نام ترین نویسندگان ایرانی هستند که با سبک منحصر به فردش، آثار متعدد و تاثیرگذاری خلق کرده است. در صحبتی که با «رضا رازقندی» داشتیم تصمیم گرفتیم به مناسبت ۸۱ سالگی شان بزرگداشت منحصر به فردی در قالب یک نمایشگاه تجسمی برگزار کنیم.

وی افزود: درابتدا قصد داشتیم این بزرگداشت صرفا نقاشانه باشد، اما در جریان کار مجسمه سازان، عکاسان و یک گرافیست هم به جمع هنرمندان این نمایشگاه پیوستند. برای بزرگداشت این نمایشگاه تصمیم گرفتیم از حضور هنرمندانی بهره بگیریم که حداقل ۴ دهه از محمود دولت آبادی کوچکتر باشند و هنرمندان برای خلق اثر با هیچ محدودیتی روبرو نبوده اند وچون این نمایشگاه ادای احترام به محمود دولت آبادی بود هرگز این ذهنیت را برای هنرمندان حاضر در این نمایشگاه بوجود نیاوردیم که با رویکرد ستایشگرانه به خلق اثر بپردازند.

کتاب بزرگداشت محمود دولت آبادی؛ دربرگیرنده تصویرتمام آثاری است که برای این بزرگداشت خلق شده اند. مقدمه این کتاب توسط علی دهباشی نوشته شده. طرح روی جلد وعکاسی تمام آثار و مراحل فنی کتاب را علی صوفی برعهده داشته و پوستر نمایشگاه نیز توسط جواد آتشباری انجام شده است. این رویداد با حمایت مالی علیرضا رازقندی و هادی نقیبی شکل گرفته است.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.