مهر ۵, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تمدید مهلت ارسال اثر به المپیاد فیلمسازی نوجوانان

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز  به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان، ثبت‌نام پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور تمدید شد.

خانم سهیلا عسکری مدیر اجرایی المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور با اعلام این خبر گفت: همانطور که می‌دانید، متأسفانه به فاصله کوتاهی از انتشار فراخوان المپیاد پنجم، وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در استان‌های مختلف قرمز شد و شرایط وخیم شیوع ویروس دلتا، بر فعالیت فیلمسازی نوجوانان اثر گذاشت. از آن‌جا که مسؤولان پنجمین المپیاد فیلمسازی، خود را در زمینه تأمین سلامت نوجوانان مسؤول می‌دانند، تصمیم گرفتیم فرصت بیشتری را برای شرکت در این دوره المپیاد در نظر بگیریم.

او افزود: باید توجه داشت که سلامت نوجوانان برای برگزارکنندگان المپیاد فیلمسازی نوجوانان، مقدم بر مسائل دیگر است و از سویی دیگر، نگاه ما تنها به برگزاری معطوف نیست بلکه ابعاد سلامت و پرورش نوجوانان را نیز در برمی‌گیرد. به همین علت، تصمیم بر آن شد که با تمدید مهلت ارسال آثار، ریسک فعالیت در فضای پرخطر را از نوجوانان علاقه‌مند به فیلمسازی و شرکت در این دوره المپیاد دور شود.

او افزود: مهلت ارسال آثار که پیش‌تر تا سیزدهم مرداد ماه اعلام شده بود، تمدید شد و علاقه‌مندان تا دهم شهریور ماه برای ثبت‌نام در بخش فیلم پنجمین المپیاد فیلمسازی کشور و بارگذاری نمونه اثرشان فرصت خواهند داشت.

گفتنی است؛ «المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران» با هدف کشف و معرفی استعداد‌های موجود، شکوفایی خلاقیت نوجوانان به سوی باروری و رشد فردی و اجتماعی، کمک به ارتقای بینش سینمایی و مهارت‌های فیلمسازی نوجوانان، ‏تأمین شرایط مناسب برای حمایت از تولید فیلم‌های انسان‌دوستانه نوجوانان مستعد و زمینه‌سازی ‏برای پرورش نسلی نو در حوزه سینمای کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد. ‏

شرایط شرکت در المپیاد فیلمسازی‎:‎

نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله (یعنی متولدین مهر ۱۳۸۳ تا مهر ۱۳۸۸) می‌توانند در ‏پنجمین المپیاد فیلمسازی شرکت کنند‎. ‎

نحوه ثبت نام و ارسال آثار‎:‎

– ‎برای ثبت نام به نشانی https://yfo.icff.ir/ مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. ‎ ‎

– فایل اثر خود را به نام خود تغییر نام داده و در سایت بارگذاری و ارسال کنید.

– اگر امکان ارسال اینترنتی ندارید اثر را روی DVD کپی کرده و نام و نام خانوادگی، نام اثر و کد ثبت نام که سایت به شما اعلام کرده را روی DVD نوشته و آنرا به دبیرخانه المپیاد ارسال کنید.

– DVD باید پیش از اتمام مهلت اعلام شده به دبیرخانه رسیده باشد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.