شهریور ۳۰, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نامور مطلق: علوم انسانی می‌تواند به تغذیه هنر کمک و یاری رساند

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز : نشست مدیران فرهنگستان هنر و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با محوریت لزوم گسترش همکاری‌ در حوزه‌های مختلف هنر و علوم انسانی میان این دو نهاد فرهنگی برگزار و در آن بر عدم وارداتی بودن هنر و علوم انسانی مانند حوزه‌های تکنولوژی و علم تأکید شد.

در این نشست که در فرهنگستان هنر برگزار شد و بهمن نامورمطلق مدیر فرهنگستان هنر و حسینعلی قبادی مدیر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و بعضی از مدیران دو مجموعه حضور داشتند، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن گزارشی از فعالیت‌های علمی و پژوهشی پژوهشگاه گفت: ارتباط دو حوزه علوم انسانی و هنر می‌تواند در حفظ و معرفی مفاخر و میراث مادی و معنوی و تمدنی ایران مؤثر باشد.

در پایان این نشست، تفاهمنامه‌ای میان پژوهشگاه و فرهنگستان هنر در چهارچوب اصل ضرورت توسعه همکاری علمی‌ بین مراکز مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی، به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل به امضای دو طرف رسید. همکاری در طراحی و اجرای طرح‌های پژوهشی کلان ملی در حوزه‌های تخصصی؛ همکاری و مشارکت در برگزاری کارگاه آموزشی، گردهمایی و همایش‌‌های تخصصی؛ همکاری در زمینه برنامه‌ریزی، تألیف، تدوین، تصحیح، تحقیق و ترجمه متون؛ از جمله مفاد این تفاهمنامه همکاری است.

منبع : خبربان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.