خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ساخت شهر ممنوعه با ۷۰۰ هزار قطعه لگو

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، مرد جوان چینی حدود ۷۰۰ هزار قطعه لگو را برای ساخت مدل شهر ممنوعه استفاده کرد و توانست این مدل را در مدت ۹ ماه تکمیل کند. روزنامه چینی South China Morning Post ویدئویی را از ساخت این مدل لگویی از شهر ممنوعه در حساب توئیتری اش منتشر کرد.
شهر ممنوعه در چینی Zijinzheng نام دارد که یک کاخ عظیم شاهنشاهی است که از چندین ساختمان ساخته شده و یکی از برجسته‌ترین بنا‌های تاریخی پکن است که همه کسانی که از پایتخت چین بازدید می‌کنند مشتاق دیدن آن هستند. شهر ممنوعه بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۹۱۱ محل اقامت و حکومت ۲۴ امپراطور چین بود و دارای یک مجموعه معماری عظیم است که شامل سالن‌های مراسم، دفاتر دولتی و اقامتگاه‌های خادمان و کارگران و همچنین کاخ‌ها می‌باشد و مکان‌هایی برای مطالعه و عبادت اعضای خانواده شاهنشاهی، با مساحت ۷۲۰ هزار متر مربع دارد.

این کاخ در قلب شهر پکن و در شمال میدان تیان آن من واقع شده که توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی ثبت شده است. این کاخ محل اقامت امپراطوران از سلسله مینگ و سلسله چینگ بوده است. ساخت شهر ممنوعه ۱۴ سال طول کشید و بزرگترین کاخ باستانی محافظت شده در چین است. در این کاخ حدود یک میلیون قطعه آثار هنری و باستانی وجود دارد. امروزه این کاخ به موزه‌ای جامع تبدیل شده که معماری باستانی، آثار باستانی شاهنشاهی و هنر‌های مختلف باستانی را در هم می‌آمیزد.

منبع : تابناک جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.