مهر ۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تدارک ۴۰ هزار دقیقه‌ای شبکه‌های استانی تلویزیون برای عید تا عید

1 min read

همزمان با فرا رسیدن روز عرفه و دهه ولایت، برنامه‌های مختلفی برای پخش از شبکه‌های مختلف استانی تلویزیون تدارک دیده شده است.

۶۶ ویژه برنامه عیدانه در روز عید قربان و عید غدیر با مدت زمان تقریبی ۷ هزار و ۶۲۰ دقیقه و همچنین ۵۹۶ برنامه صبحگاهی، خانواده، معارفی، کودک و نوجوان، جوان و شبانه با مدت زمان ۳۱ هزار و ۶۱۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

با برنامه‌ریزی سیمای مراکز در این دهه به برنامه‌های طنز، مسابقه، جُنگ با رویکرد تفریحی، سرگرمی و شاد توجه ویژه‌ای شده است.

در روز عرفه مراسم قرائت دعای شریف این روز از کربلای معلی حرم مطهر امام حسین(ع) ،خراسان رضوی حرم مطهر امام رضا(ع)، قم حرم حضرت معصومه (س) و شیراز حرم شاهچراغ به صورت زنده از سیمای مراکز پخش می‌شود.

همچنین با هماهنگی صورت گرفته بین نمایندگی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در عراق، مراسم مختلف در شهر نجف اشرف از عید قربان تا عید غدیر خم از سیمای مراکز روی آنتن می‌رود.

عیدانه، زنده رود، هشت بهشت، ماه نشین، یه صبح دیگه، آستان ملکوت، غدیر، الدوز، نسیم جنوب، اودع و یودع، شب مهتابی، عید تا عید، نورالولایه، درسایه مولا، بایرام، جشن عید، تا آسمان، چشم شما روشن، به افق بهشت، طلوع ماندگار، شه وباش، عید بندگی و کریمانه، از جمله عناوین برنامه‌های ویژه دهه ولایت در سیمای مراکزند.

۲۰۰ ساعت نیایش و جشن عید قربان در رادیوهای استانی

در ۴۰ شبکه رادیویی استانی، شهری و رادیو زیارت همزمان با روز عرفه و عید سعید قربان ویژه برنامه‌های مختلفی در ۲۰۰ ساعت تولید و پخش می‌شود.

در روز عرفه ویژه برنامه‌های زنده از حرم‌های مطهر امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س) و شاهچراغ از مشهد مقدس، قم و شیراز همراه با پخش زنده مراسم قرائت دعا و سخنرانی، طی ساعت‌های ۱۷ تا ۲۰ پخش خواهد شد.

همچنین در روز عید سعید قربان با برنامه‌هایی همچون نجوای بیداری، قرار بندگی، چراغ دل‌ها، بر آستان جانان، تا ملاقات خدا و لحظه‌های اجابت، همراه رادیوهای استانی و شهری و رادیو زیارت خواهیم بود.

این ویژه برنامه‌ها در ساختارهای مختلف ترکیبی، مجله‌ایی، مستند، مسابقه، نمایش و میزگرد برای مخاطبان استانی پخش می‌شوند.

همچنین استفاده از ظرفیت رادیو نما در معرفی و بیان روایات و نکته‌های ناب از عید سعید قربان و روز عرفه هم در دستور کار قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.