خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

درختان علیرضا اسماعیلی به گالری گلستان رسید

1 min read

علیرضا اسماعیلی هنرمند نقاش درباره نمایشگاهش گفت: این سومین مجموعه از درخت‌هایم است که در سال‌های اخیر در گالری گلستان به نمایش در می‌آید. البته با توجه به شرایط ویژه این روزها و شیوع بیماری کرونا، این نمایشگاه به صورت مجازی میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود. سال‌هاست که روی درخت کار می‌کنم و درخت‌ها در ابتدا با اتودهای کوچک پاستل و مداد رنگی روی مقوا آغاز شد. پس از این اتودها، کارهای بزرگ‌تری را با تکنیک رنگ روغن و اکرلیک روی بوم انجام دادم. در مجموعه اخیرم نیز ابعاد آثارم بزرگ‌تر شده است و در این نمایشگاه ۶۰ نقاشی در ابعاد و با تکنیک‌های متنوع در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در نمایشگاه اخیرم تعداد تابلوهای کوچک بیشتر از نقاشی‌های بزرگ است، چون می‌خواستم با توجه به شرایط اقتصادی، نقاشی‌های بیشتری از من به خانه علاقه مندان به هنر راه یابد.

اسماعیلی‬ درباره انتخاب درخت به‌عنوان موضوع اصلی آثارش در سال‌های اخیر، اظهار کرد: من به درخت علاقه‏‌مندم. درخت نماد هماهنگی زمین است. درختان زنده و پویا هستند و درختان من حس و حال شاعرانه و خیال انگیز دارند. طبیعت برای من بهانه است اما درختان من نمود بیرونی ندارند و حاصل درک و دریافت حسی من هستند. در واقع این نمایشگاه در ستایش و تکریم درخت است.

وی ادامه داد: با اینکه من به شدت طبیعت گرا هستم اما تمایلی به تصویر کشیدن عینی پدیده‌ها ندارم و همواره در نقاشی‌هایم شاعرانگی موج می‌زند. گاهی یک کلمه، گاهی یک شعر و گاهی یک موسیقی دلنشین من را به نقاشی کشیدن وا می‌دارد.

علیرضا اسماعیلی نقاش و گرافیست، نویسنده و شاعر متولد ۱۳۳۶ در تهران، دانش‌آموخته رشته گرافیک از دانشکده هنرهای تزئینی است. او نقاشی را به شکل جدی از دوران دانشکده و زیر نظر بهمن بروجنی آغاز کرد و در کنار نقاشی در رشته گرافیک فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال کرد. او بین سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۹ شش نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرد و پس از آن، نمایشگاه‌هایی در گالری آریا، سیحون و دی برگزار کرد. آثار این هنرمند در بیش از ۲۸ نمایشگاه گروهی و بینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. او در کنار نقاشی داستان هم می‌نویسد. پیش از این کتاب نقاش و نویسنده مجموعه داستان «بیدار دل» منتشر شده است و رمان «آشیان ماهیان بالدار» را نیز در دست انتشار دارد.

گالری مجازی گلستان از ۲۵ تیرماه تا ۱۳ مرداد ماه میزبان این نمایشگاه خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی گالری گلستان از این نمایشگاه دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.