خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

وقتی کرونا «فرصت بحران» را رقم می‌زند/ چالش‌های ثبت یک عکس

1 min read

 در ابتدا باید بگویم که عنوان «فرصت بحران» از یکی از جملات سردار شهید سلیمانی وام گرفته شده است. نکته بعدی اینکه، معمولاً وقتی موضوع مهمی که اولویت جامعه است، ذهنم را درگیر می‌کند در صدد بر می‌آیم که روی این موضوع کاری ویژه انجام دهم. مهمترین اتفاقی که در طی یک سال و نیم گذشته جامعه و مردم با آن درگیر بودند، مساله کرونا و به ویژه بسیج و جهاد همگانی مدافعان سلامت و پرستاران و فداکاری‌های آن‌ها بود.

وی تاکید کرد: انگار کرونا بحرانی بود که فرصتی برای دیده شدن آدم‌ها و ویژگی‌های بلند اخلاقی آنها فراهم کرد که در زمان‌های دیگر دیده نمی‌شدند؛ یعنی شخص از زندگی، خانواده و فرزند خودش می‌گذرد که کشورش دچار بحران نشود و این مسیر درخششی مثل دوران دفاع مقدس در اذهان متبادر می‌کند.

باقری بیان کرد: بنابراین در این گونه مواقع من احساس تکلیف می‌کنم چون به هنر برای هنر معتقد نیستم و معتقدم هنر باید در خدمت ارزش‌ها و فضائل اخلاقی انسانی باشد و همیشه به این فکر می‌کنم که در این مسیر سهم کوچکی داشته باشم و همین شد که موضوع مدافعان سلامت را کار کردم.ین عکاس همچنین اظهار کرد: با دوستان روابط عمومی وزارت بهداشت درباره اجرای این کار صحبت کردم و چون کارهای قبلی من را دیده بودند، از این طرح استقبال کردند. این طرح را قبل از عید نوروز نهایی کردیم و قرار گذاشتیم که در سالگرد مواجهه با کرونا، عکس را ثبت کنیم اما به دلیل موج چهارم کرونا نشد این کار را انجام دهیم و به تعویق افتاد. در نهایت بعد از یک ماه پیش تولید، یک روز و در یک زمان محدود، توانستیم در اسفند ۹۹ کار را به سرانجام برسانیم. اندازه عکس ۲۶۰ مگاپیکسل شد که فقط سه شبانه روز طول کشید تا این عکس‌ها کنار هم قرار بگیرند.

به نقل از خبرکزاری مهر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.