مهر ۹, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بهتر است سینماگران در حال حاضر فیلم‌هایشان را با استاندارد پخش در پلتفرم‌های اینترنتی بسازند

1 min read

مقصود جباری تهیه‌کننده سینما اظهار داشت: در این شرایط که سینماها وضعیت مساعدی ندارند و مدتی طولانی است که شاهد تعطیلی مکرر سینماها هستیم لازم است نهادها و سازمان‌های مختلف به کمک سینما بیایند.

جباری خاطرنشان کرد: اکران فیلم در پلتفرم‌های اینترنتی، کمک‌های نقدی وزارن فرهنگ و ارشاد اسلامی که به صورت وام پرداخت می‌شود و … کمک‌ها و ایده‌هایی هستند که می‌توانند سازنده و راهگشا باشند اما قطعاً این‌ها کافی نیستند و لازم است حمایت‌های بیشتری از سینما صورت بگیرد.

او افزود: متأسفانه فعلاً نمی‌توان به اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینما فکر کرد و تا زمانی که مردم از عدم ابتلا به ویروس کرونا خیالشان راحت نشود و به اطمینان نرسند قطعاً وضعیت به همین شکل است. مسئولان سینمایی کشور می‌توانند با حمایت‌های مختلف اطمینانی برای سینماگران به وجود آورند که در این شرایط فیلمشان را اکران کنند و مردم هم به سینما بروند. به نظر من حتی اگر همه مردم واکسن بزنند تا مدت‌ها ما نمی‌توانیم به بهتر شدن وضعیت سینماها امیدوار باشیم.

این تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: زمانی فیلم‌های سینمایی به صورت نگاتیو ضبط می‌شدند و به همین شکل نیز در سینماها اکران می‌شدند که پس از چند سال امکان ضبط دیجیتال آثار سینمایی نیز فراهم شد و کم‌کم با وجود هزینه‌های بالا سینماها تجهیزات نمایش خود را تغییر دادند و خود را به نوعی با شرایط حاضر وفق دادند. امروز هم شرایط تغییر کرده و اکران فیلم‌ها در پلتفرم‌های اینترنتی انجام می‌شود. این تغییر در همه جای دنیا به وجود آمده و ما هم باید آمادگی این تغییر را داشته باشیم. در حال حاضر حتی فیلم‌های سینمایی در کشورهایی چون آمریکا  و چین نیز موفق نیست و آثار سینمایی معمولاً با شکست روبرو می‌شوند و رفتن به سمت پلتفرم‌ها اتفاقی است که در حال رخ دادن است.

 

به نقل از خبر گزاری برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.