فروردین ۷, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«ماهِ پشت ابر» با خوانندگی سالار عقیلی و مصطفی جلالی پور منتشر شد

1 min read

آلبوم موسیقی «ماه پشت ابر» در قالب تازه ترین اثر گروه «قمر» با خوانندگی سالار عقیلی و مصطفی جلالی پور پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، آلبوم موسیقی «ماهِ پشت ابر» آخرین اثر گروه «قمر» با مقدمه نوید دهقان و تنظیم علیرضا گرانفر و صدای سالار عقیلی و مصطفی جلالی پور، توسط شرکت «ترنم داوودی کهن» منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد.

نوید دهقان سرپرست گروه موسیقی «قمر» درباره جزئیات آلبوم «ماهِ پشت ابر» گفت: پنج تصنیف از امیر جاهد، عارف قزوینی و نصرالله زرین پنجه به نام های «جان من»، «نازنین» و «موسم گل» در مایه دشتی، «به گردش فروردین» و «مارش خون» در دستگاه ماهور به همراه ۲ ساز و آواز در دشتی و ماهور قطعات این آلبوم هستند که روند ضبط و تولید آن طی سال های ۹۶ تا ۹۸ انجام گرفت اما به دلیل شرایط همه گیری کرونا انتشار این اثر به تعویق افتاده بود که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

این آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی افزود: دلیل انتخاب ۲ خواننده برای این آلبوم، استفاده از ظرفیت رنگ های صدایی متنوع و پرهیز از یکنواختی اثر به دلیل طولانی بودن تصنیف‌های امیر جاهد بود.

«هوای آفتاب»، «یار و دیار»، «وطن»، «از جان و از دل» با صدای سالار عقیلی و «امان ز هجر» با صدای مصطفی جلالی پور از همکاری های این ۲ خواننده در سال‌های گذشته با گروه «قمر» بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.