خرداد ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«خشم مردانه» گیشه‌های آمریکا را گرفت

1 min read

فیلم سینمایی «خشم مردانه» فیلمی با بازی جیسون استاتهام است که اکرانش را با فروش ۸.۱ میلیون دلاری در گیشه‌های آمریکا شروع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از ورایتی، با شروع فصل تابستانی سینماها که معمولاً با اولین آخر هفته در ماه می شروع می‌شود، سینماداران امیدوار بودند تا اکران «بیوه سیاه» بتواند به دادشان برسد و مردم را به سینماها بکشاند، اما اندکی پیش از اکران این فیلم، کمپانی دیزنی اکرانش را از ۷ ماه می تا ۹ جولای به تاخیر انداخت.

با این حال اکران «خشم مردانه» می‌تواند امید را در دل سینماداران تا آن زمان زنده نگه دارد.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که تا اکران «یک جای کاملاً ساکت ۲» در ۲۸ ماه می، هنوز گیشه تابستانی شروع نخواهد شد، اما «خشم مردانه» می‌تواند تماشاگران را به تدریج ترغیب کند تا به سینماها برگردند.

«خشم مردانه» به کارگردانی گای ریچی به صورت نرمال اکران سینمایی خود را شروع کرده است. یعنی برخلاف «گودزیلا در برابر کونگ» هم‌زمان با اکران آنلاین راهی سینماها نشده است و به این ترتیب اگر تماشاگران بخواهند مبارزه انتقام‌جویانه استاتهام را ببینند، باید راهی سینما شوند. هر چند منتقدان در راتن تومیتوز به آن امتیاز ۶۰ درصد داده‌اند اما در عین حال چندین منتقد تماشای آن را بر روی صفحه بزرگ خالی از لطف ندانسته‌اند.

در بازار بین‌المللی این فیلم تاکنون ۱۷.۶ میلیون دلار فروخته و در چین نیز از امروز (دوشنبه) راهی سینماها می‌شود.

هم‌زمان با این فیلم، فیلم کمدی «اینجا امروز» با بازی تیفانی هدیش و بیلی کریستال راهی ۱۲۰۰ سالن سینما شد که تنها در طول آخر هفته ۹۰۰ هزار دلار بلیت فروخت و جایگاه هفتم را در چارت فروش فیلم کسب کرد. این فیلم را کریستال کارگردانی کرده است.

با این حال فیلم‌های دیگری هم بودند که همچنان مخاطبان خود را حفظ کردند از جمله «رایا و آخرین اژدها» محصول دیزنی که با افزایش فروش ۲۵ درصدی نسبت به هفته پیش این هفته ۱.۸ میلیون دلار فروخت و در جایگاه پنجم نشست. این فیلم تاکنون در آمریکا ۴۳.۸ میلیون دلار فروش داشته است.

«دیو کش» نیز در سومین هفته اکرانش در جایگاه دوم قرار گرفت و با فروش ۳ میلیون دلاری در مجموع فروشش را به ۳۹ میلیون دلار رساند. این فیلم در بازار جهانی تاکنون ۴۳۵ میلیون دلار فروش داشته است. «مورتال کامبت» اقتباسی از بازی کامپیوتری به همین نام نیز جایگاه سوم را اشغال کرد و ۲.۳ میلیون دلار فروخت تا در مجموع فروشش را به ۳۷.۸ میلیون دلار در آمریکا برساند. «گودزیلا در برابر کونگ» نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت و با فروش ۱.۹ میلیون دلار در این هفته در مجموع ۴۲۲ میلیون دلار فروش کرد.

«خشم مردانه» فیلمی آمریکایی-بریتانیایی، بازسازی یک فیلم سینمایی فرانسوی به نام «کامیون حمل پول» در سال ۲۰۰۴ به کارگردانی نیکلاس بوخریف است و داستان مردی مرموز را دنبال می‌کند که در یک شرکت حمل پول کار می‌کند و هر هفته وظیفه دارد صدها میلیون دلار را با یک کامیون حمل پول، در سطح لس‌آنجلس جابه‌جا کند. فیلمبرداری این فیلم از ماه نوامبر ۲۰۱۹ در لس‌آنجلس و لندن آغاز شد و ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ و در آغاز شیوع کرونا به اتمام رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.