مهر ۷, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

خانه مستند اردبیل همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد

1 min read

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خانه مستند اردبیل با حضور مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر  به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، خانه مستند اردبیل افتتاح شد.

این مراسم عصر دیروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۹ و با حضور محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل ارشاد اردبیل، محمد شکیبانیا معاون مستند مرکز، غریب منوچهری معاون هنری و سینمایی ارشاد اردبیل، میردولت موسوی مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل، رضا صیامی‌زاده مدیر خانه مستند اردبیل، سیدمجید رحیمی مدیر پژوهش مرکز و جمعی از مستندسازان و مسئولان محلی، در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم، پس از گزارش مدیر خانه مستند اردبیل و سخنرانی مدیرکل ارشاد اردبیل، محمد حمیدی‌مقدم اهداف، وظایف و چشم‌انداز خانه‌های مستند استان‌ها را تبیین و اظهار کرد که ایران، فقط تهران نیست و فیلمسازان بالفعل و بالقوه‌ای در استان‌ها وجود دارند که باید شناخته شده و به کار گرفته شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: مأموریت و نحوه کار این مرکز، گسترش و ارتقای زبان سینماست؛ لذا در پی ایجاد شعبه در کشور نبوده و با مشارکت و بهره‌گیری از تشکل‌های مردم‌نهاد، به دنبال انجام این مهم و همچنین عدالت فرهنگی در کشور است.

حمایت از طرح‌های تولید مستند در استان‌ها که با استانداردهای مرکز گسترش همراه باشند، از جمله محورهای دیگر صحبت‌های حمیدی مقدم بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

در ادامه این مراسم، از مستندسازان پیشکسوت و موفق سینمای مستند اردبیل تقدیر به عمل آمد.

ابتدا اصغر جاوید مستندساز پیشکسوت اردبیل مورد تقدیر واقع شد. او در سال ۱۳۴۸ با مستند آئینی «میلاد عاشورا» جایزه بهترین مستند جشنواره فیلمسازان آسیا و اقیانوسیه ABU را به دست آورده بود.

سپس از مستندسازان اردبیلی که در ۵ سال اخیر موفق به کسب جوایزی از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی شده بودند، با اهدای لوح و هدیه نقدی تقدیر شد. این مستندسازان عبارت بودند از آتبین حسینی، هانیه مرادی، عبدالله عزیزی، میردولت موسوی، لیلا نوروزی و رضا جمالی.

در ادامه، از بابک طاهری، لیلا احدی، مریم صبوری، حسن ملکی، عبدالله شکری، محبوب شکرزاده و مرتضی عدلی که در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی حضور داشته و بعضاً نامزد دریافت جایزه شده بودند هم با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

نشست صمیمی مدیرعامل، معاون مستند و مدیر پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با مستندسازان استان اردبیل، از دیگر دستاوردهای آغاز به کار این خانه مستند بود که آن‌ها به ذکر مشکلات خود و چگونگی رسیدگی به طرح‌های معوق و… پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.