مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تدارک جشن رادیویی برای همه مردم ایران

1 min read

«محمدجعفر محمدزاده» مدیر رادیو ایران در گفت و گویی، برنامه‌های رادیو ایران را تشریح کرد و از صبح انقلاب، خانواده‌ای به نام ایران، دستاورد، چهل و دوسالگی، کافه هنر، حوض نقره، ساعت خنده، گلبانگ پیروزی و روز خوب پیروزی به عنوان برنامه‌های ویژه روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی نام برد و گفت : مهمترین برنامه‌ای که به جدول پخش رادیو ایران اضافه می‌شود «چهل و دوسالگی انقلاب» است که در گروه تاریخ و دفاع مقدس تولید و زمان پخش آن هر روز از ساعت ۱۲:۴۰ خواهد بود.

مدیر رادیو ایران گفت: در دهه فجر، ویژه برنامه «صبح انقلاب» جایگزین «سلام صبح بخیر» می‌شود که هر روز از ابتدای دهه مبارک فجر از ساعت ۶:۳۵ پخش می‌شود. این ویژه برنامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل و دو ساله اخیر می‌پردازد و سعی می‌کند در قالب یک برنامه صبحگاهی با نشاط ، گوشه هایی از پیشرفت‌های کشور را در عرصه‌های مختلف به گوش شنوندگان برساند.

محمدجعفر محمدزاده با اشاره به تغییر محتوای برنامه خانواده در این روزها گفت:

«خانواده ای به نام ایران» جایگزین برنامه «خانه و خانواده» می شود که از آغاز ایام دهه فجر از رادیو ایران پخش می شود. این برنامه هر روز به مرورِ سهم شهرهای مختلف ایران در پیروزی انقلاب می پردازد. 

مدیر رادیو ملی و سراسری ایران درباره سایر برنامه‌های این رادیو در دهه فجر گفت: «دستاورد» ویژه برنامه‌ای از گروه دانش و اقتصاد است که به مرور دستاوردهای علمی و اقتصادی انقلاب 

می‌پردازد. «کافه هنر» برنامه پرمخاطب گروه فرهنگ و ادب به صورت ویژه، جشنواره های فجر را پوشش خواهد داد و «حوض نقره» هم به طور اختصاصی به رویدادهای سینمایی و جشنواره فیلم فجر می پردازد.

مدیر رادیو ایران درباره برنامه های گروه ورزش و تفریحات گفت : رویکرد برنامه‌سازی در این دهه ایجاد نشاط و برگزاری جشن‌های رادیویی است که علاوه بر برنامه‌های «صبح جمعه با شما»،

«کوی نشاط» و «یک دو صدا»،  «ساعت خنده» نیز از روز ۱۲ بهمن به جدول پخش رادیو ایران اضافه می شود.

محمدجعفر محمدزاده در خصوص ویژه برنامه‌های روز ۲۲ بهمن هم گفت: ویژه برنامه‌های «گلبانگ پیروزی» و «روز خوب پیروزی» از ساعت ۹ صبح به پوشش زنده جشن‌های این روز خواهند پرداخت و با بهره‌گیری از ظرفیت ایرانیاران رادیو ایران، گروه اجتماعی رادیو ایران تلاش خواهد کرد حال و هوای کل کشور را به مخاطبین منتقل کند.

وی با توجه به شرایط کرونایی همچنین گفت: یکی از مسائل برنامه‌سازی امسال، رعایت 

شیوه‌نامه های بهداشتی به مخاطبین و توصیه‌های لازم به مردم است که شرایط برنامه سازی ویژه را می طلبد.

محمدزاده گفت : از ماه ها قبل تدارک لازم دیده شده تا امسال با توجه به شرایط کشور که از یک طرف وجود ویروس کرونا در سطح جامعه است و از طرف دیگر شوق و اشتیاق مردم برای حضور در جشن ها و نیز تزریق نشاط و شادمانی به مردم برای حضور درانتخابات ۱۴۰۰ می‌باشد،

 برنامه ها به گونه ای طراحی شود که رضایت مخاطب را به همراه داشته باشد و در این باره همه گروه‌های برنامه ساز برنامه های خود را به سمت پوشش این ایام اختصاص خواهند داد.

محمدزاده در پایان گفت : رادیو ایران امروز یک رسانه تعاملی و چندرسانه ای است و تلاش می‌کنیم که صدای انقلاب و صدای تمام ایران از آن شنیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.