اسفند ۲۷, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آشنایی با رکوردار تولید گل و گیاه در کشور

1 min read

قاسم یوسفی کمانگر، تهیه کننده برنامه، «رکورداران» گفت:در این برنامه که امروز ساعت ۰۵ : ۱۵ دقیقه پخش می شود، با یکی دیگر از رکورداران تولید آشنا می شویم که با بکارگیری دانش و تلاش به موفقیت مهمی دست یافته است.

یوسفی کمانگر گفت: پرورش دهنده های گل و گیاه در ایران به ازای هر هکتار سطح زیر کشت به طور متوسط و سالانه،۸۰۰ هزار عدد گل شاخه بریده، گل و گیاهِ فضای سبز ی و یا آپارتمانی،تولید می کنند اما سیدعلیرضا عباسی توانسته با خلاقیت و به کارگیری روش های نوین ، در هر هکتار،سالانه٩٠٠هزار بوته و یا اصله،انواع گل و گیاه با تنوع بالا،پرورش دهد.

این تهیه کننده افزود: علیرضا عباسی ۳۲ ساله وکارشناس ارشدگیاه پزشکی، دانشگاه تهران است که از سال ۸۷ در شهرستان بابل فعالیتش را آغاز کرد و با تحقیقات فراوان در نحوه پرورش گل و گیاه توانست کسب و کار پر رونقی را راه اندازی کند .

یوسفی با بیان اینکه یکی از اهداف برنامه رکورداران معرفی افراد موفق به جامعه بخصوص جوانان و ایجاد انگیزه برای تلاش و کارآفرینی برای آنهاست افزود: مجموعه مستند«رکورداران » در ۵۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای و در گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما  ساخته شده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.