مرداد ۲۸, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

عشایر بهترین فیلم «گاتهام» شد

1 min read

فیلم سینمایی «عشایر» ساخته «کلو ژائو» داستان زنی که تصمیم دارد به عنوان یک عشایر امروزی ون نشین در غرب آمریکا زندگی کند، در مراسم مجازی ترکیبی جوایز «گاتهام»(Gotham) در نیویورک جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

این دومین بار است که ژائو در سه سال گذشته موفق به کسب این عنوان می شود. او برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ برای فیلم «سوارکار»(The Rider) برنده این جایزه معتبر شد.

این فیلم علاوه بر کسب جایزه برتر، جایزه منتخب مخاطبان را نیز کسب کرد، افتخاری که از بین همه نامزدهای بخش های «بهترین فیلم بلند»، «بهترین مستند» و «بهترین فیلم بلند بین المللی» انتخاب شده است.

در جوایز «گاتهام ۲۰۲۰»، زنان تمام نامزدهای بخش بهترین فیلم را به خود اختصاص دادند و تاریخ ساز شدند.

در دهه گذشته، چهار برنده گاتهام در بخش «بهترین فیلم بلند» موفق به کسب نامزدی بهترین فیلم اسکار نشدند: «سوارکار» (۲۰۱۸) «درون لوین دیویس»(۲۰۱۳)، «قلمرو طلوع ماه»(۲۰۱۲)، «تازه کارها»(۲۰۱۱) و تنها فیلم «درخت زندگی» توانست نامزدی اسکار را کسب کند.

این مراسم به صورت مستقیم و زنده از صفحات فیس بوک «Project Independent Filmmaker Project» و «Variety» پخش شد که با تاخیرهایی در شنیدن اسامی برنده ها تا مشکلات صوتی و تصویری مکرر و متعدد همراه بود.

«ریز احمد» که برای بازی در فیلم «صدای متال» برنده جایزه «بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد» شده بود، یاد «چادویک بازمن» را گرامی داشت و گفت: امسال سال سختی برای همه ما بود و امروز که فصل جوایز سینمایی آغاز شده، جای چادویک خالی است چراکه او می توانست در محوریت تمام این لحظات قرار بگیرد.
چادویگ بازمن هنرپیشه موفق فیلم «پلنگ سیاه» سال قبل میلادی بر اثر بیماری درگذشت.

«نیکول بهاری» هم جایزه «بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن» را برای بازی در فیلم «دوشیزه جونتینت» ساخته «چانینگ گادفری پیپلز» دریافت کرد. او پس از دریافت جایزه، از نویسنده و کارگردان این فیلم قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.