خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«مامان ها» تصویرگر هویت و ارزش های ملی برای کودکان شد

1 min read

این برنامه همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به سوژه انتقال هویت و ارزش های ملی به کودکان می پردازد و از مادران عادی جامعه دعوت کرده است تا ببیند آنها چه تجربیاتی را در این زمینه داشته اند. 

شاید امروز خیلی از پدر و مادرها کمتر بتوانند بعد از آموزش های تحصیلی و حتی مسائل اجتماعی به آموزش و انتقال ارزش ها و مفاهیم کلان تر به کودکان بپردازند. ارزش هایی که شاید در سال های کودکی نمود چندانی نداشته باشد اما در نوجوانی و بزرگسالی با فشار رسانه های خارجی و تبلیغات منفی علیه کشور و ارزش های اصلی فرهنگی می تواند به آسیب هایی برای بیزاری فرد از فرهنگ، اجتماع و میهن خویش منجر شود. حتی موجب شده است این افراد در بزرگسالی به فکر مهاجرت از خانه و دیار خود افتاده و با کشور خود قطع ارتباط کنند.

برنامه «مامان ها» به سردبیری سیدملاد ناظمی و کارگردانی سعید ابراهیمی امروز با دعوت از مادران به اهمیت انتقال و متوجه ساختن کودک نسبت به این ریشه های ملی و میهنی می پردازد و قصد دارد به دور از توصیه های کلیشه ای از تجربه های مادران در این زمینه بگوید.

همچنین مادران در این برنامه توضیح می دهند که هر یک چگونه تلاش کرده اند با روایت قصه های ادبیات کهن و یا حتی قصه قهرمانان معاصر، این شخصیت ها را برای کودکشان تصویر کنند و در بخش هایی از برنامه هم از شخصیت ها و قهرمانانی که جان فشانی کرده اند چون حاج قاسم سلیمانی مثال می زنند و یا از بزرگان علمی چون ابن سینا و دیگر چهره های تاریخی کشور یاد می شود. مادر دیگری هم در برنامه توضیح می دهد که با نمایش و معرفی زیبایی های ایران، کشورش را به مکانی برای دلبستگی های کودکش تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.