شهریور ۳۱, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

دایره تکامل در گالری مژده

1 min read

دایره تکامل عنوان این نمایشگاه است که ۹ کار از این هنرمند جوان را به تماشا دارد؛ همه آثار با تکنیک رنگ روغن و در سال جاری خلق شده اند.

جواد بیاد متولد ۱۳۶۷ است و از سن ۹ سالگی نقاشی را شروع کرده و از سن ۲۰ سالگی بصورت جدی و با رویکردی معناگرا این هنر را ادامه می دهد؛ او به ارائه نقاشی با تم های معنوی تمرکز دارد.

به گفته هنرمند موضوع نمایشگاه را باید در چنین گزاره هایی یافت :پروردگار منان ،فرستادگانی را از جانب خود برای ما انسانها، برای رسیدن به تکامل و رشد بشریت مهیا فرمود تا وارد شدن در مسلک ناب تجلی ،سعادتمند می شویم. خلاصه تر اینکه خداوند مظهر تفاهم است و این ما بودیم که سوءتفاهم را بوجود آوردیم.”

در بخش هایی از بیانیه نمایشگاه دایره تکامل آمده است: ” زندگی همچون دایره ای هست در حال چرخش، ابتدا کودکی هستیم ناتوان و جوان میشویم پر توان و پیر می شویم مجدد ناتوان، تا بیاموزیم و از تکبر و طغیان پرهیز کنیم، و انتخاب نحوه ی تکامل هر بشر در روند زندگی و پایانه ها بسیار موثر هست تا به نزول برسیم یا صعود، صعودی از جنس انسانیت ، و در این مجموعه پرده هایی هست از ظلم و روشنایی، که میآموزد برای تکامل و رسیدن به روشنایی میتوان از نزدیک شدن به افرادی که مملو و محشون از انوار الهی هستند در مسیر حق قدم برداریم ، منظور فرستادگانی هستند به واسطه پروردگار مهربان که از خودمان به ما دلسوز تر هستند، که مهربان بودن را به ما میآموزند ، زیرا مهربان بودن شیوه‌ای حیاتی برای معنا بخشیدن به زندگی خود ما و البته زندگی دیگران است. و شکر پرودگار برای این همه نعمت.”

مجموعه دایره تکامل تا ۲۶ دی ماه در گالری مژده دایر است و علاقمندان می توانند غیر از شنبه ها با هماهنگی قبلی و رعایت تمامی قوانین بهداشتی از ساعت ۱۵ تا ۱۹ از این آثار در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی، هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.