مهر ۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

همکاری هوشنگ کامکار و احمدرضا احمدی به یاد فروغ فرخزاد

1 min read

هوشنگ کامکار، موسیقی دان برجسته کشورمان در تازه ترین پست اینستاگرامی خود یادداشتی را به یاد فروغ فرخزاد منتشر کرده است.

به گزارش «موسیقی ایرانیان»، استاد هوشنگ کامکار همزمان با فرا رسیدن زادروز فروغ فرخزاد، شاعر فقید کشورمان پستی را در صفحه اینستاگرامی خود به اشتراک گذاشته که متن آن به قرار زیر است:

«چند ماه پیش تقریبا بعد از عید نوروز امسال با احمدرضا احمدی مشورت کردم که می خواهم روی اشعار فروغ فرخزاد کار کنم. او‌ مثل همیشه خوشحال شد و بطور جدی از من خواست که هرچه سریعتر این کار را انجام دهم و مرا خیلی تشویق کرد.

من نیز چند شعر از فروغ را انتخاب کردم و با احمدرضا در میان گذاشتم از جمله «فتح باغ»: آن کلاغی که پرید از فراز سر ما و فرو رفت در اندیشه آشفته ابری ولگرد …. «پرنده مردنیست» : دلم گرفته است ، دلم گرفته است به ایوان می روم و انگشتانم را بر پوست کشیده شب می کشم … پرواز را به خاطر بسپار، پرنده مردنی‌ست…. ، «هدیه»: من از نهایت شب حرف می زنم، من از نهایت تاریکی ….«بعدها»: مرگ من روزی فرا خواهد رسید، در بهاری روشن از امواج نور ….

اکنون مراحل طراحی و ملودی نویسی آنها به پایان رسیده است و آنها را برای ارکستر زهی، سازهای ایرانی، آواز و گروه کر تنظیم خواهم کرد.
البته در این شرایط همه گیری ویروس کرونا و مشکلات رفت و آمد نمی دانم که چه زمانی مراحل ضبط به پایان می رسد ولی در این سالروز به یاد ماندنی، که برای همه هنرمندان و ادیبان، واقعه ای مهم است، فکر کردم با انتشار این #خبر، هم ارادت و احترام خودم را نسبت به این شاعر بزرگ تاریخ ایران ابراز کنم و هم دوست نازنینم احمدرضا احمدی را، که دکلمه اشعار این اثر را نیز بر عهده خواهد داشت، خوشحال کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.