شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش ۱۴ اثر از حسن روح‌الامین در فرهنگسرای نیاوران

1 min read

نمایشگاه «آل علی علیهم‌السلام» با نمایش آثار نقاشی حسن روح‌الامین ۱۲ دی‌ماه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد و با نمایشی چهارده روزه از آثاری چون «معرکه آب»، «اصحاب کساء»، «دیر راهب»، «ابد والله»، «معراج» ادامه خواهد یافت.

حسن روح‌الامین از نقاشان جوان آئینی است که اغلب آثارش مفاهیم عاشورایی و جلوه‌هایی از آئین‌های مذهبی اسلامی را با خود دارد و محوریت موضوعات منتخب او غالباً مضامین شیعی و اسطوره‌های دینی است. حسن روح‌الامین در به تصویر کشیدن مقاتل و روضه‌ها دقیق، ظریف و دستی قوی دارد. او از جذابیت و شکوه و عظمت سبک باروک و همچنین شیوه کلاسیک برای نمایش سیر و سلوکی که به آن معتقد است بهره کامل می‌برد و تصاویر باشکوه وقایع مذهبی‌ای که برای مسلمانان آشنایی دارد و موضوعات مورد علاقه مسلمانان است را به خوبی ترسیم می‌کند.

نمایش و فروش آثار نمایشگاه آل علی علیهم‌السلام از ساعت ۱۶ الی ۱۹ روز جمعه ۱۲ دی‌ماه ۹۸ افتتاح و تا ۲۵ دی ادامه خواهد داشت. نمایشگاه در روزهای پس از افتتاحیه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ و روزهای تعطیل ۱۴ الی ۲۰ برای بازدید عموم برقرار خواهد بود.

نمایشگاه آثار حسن روح‌الامین از ۱۲ دی ماه به مدت ۱۴ روز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران برپا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.