شهریور ۲۷, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

سینمای ایران یکی از بهترین فیلمنامه‌نویس‌های خود را از دست داد

1 min read

مهدی صباغ‌زاده کارگردان و تهیه‌کننده سینما، اظهار داشت: اصغر عبداللهی فیلمنامه‌نویس توانمند و بزرگی بود و حیف که او را اینقدر زود از دست دادیم، به نظر من او بهترین فیلمنامه‌نویس‌ پس از انقلاب سینمای ایران است.

صباغ‌زاده خاطرنشان کرد: اصغر عبداللهی علاوه بر اینکه قلم بسیار خوبی داشت انسان خوش اخلاق و خوش قلبی بود. در آثارش تازگی و بداهت را به خوبی می‌شد احساس کرد و یکی از ویژگی‌های جالب اخلاقی‌اش در کار این بود که هیچ‌گاه برای نگارش از کامپیوتر استفاده نمی‌کرد و واقعاً دست به قلم می‌شد.

این کارگردان در ادامه اظهار داشت: اصغر عبداللهی آثار بسیار خوبی خلق کرد و علاوه بر فیلمنامه‌هایی که از او به فیلم تبدیل شد قصه‌های کوتاه خیلی خوبی داشت که برخی به چاپ رسیده و برخی از آن‌ها هنوز به چاپ نرسیده و امیدوارم خیلی زود شرایط چاپ این آثار نیز فراهم شود. من در چند فیلم سینمایی با او همکاری داشتم و او فیلمنامه آثاری چون «پیشنهاد ۵۰ میلیونی»، «صبحانه‌ای برای دو نفر» و «عشق کافی نیست» را نوشت که برای من تجربه‌های همکاری بسیار خوبی بودند.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «دزدان مادربزرگ» در پایان گفت: درگذشت اصغر عبداللهی اتفاقی تلخ برای سینمای ایران است و درگذشت او را به خانواده او و اهالی سینما تسلیت می‌گویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.