ساختمان کرامول (Cromwell Place) مکانی برای اجتماع گالری‌های جهانی، مجموعه‌داران، مشاوران و بنیادهای هنری است. این مرکز یک فضای هنری بین‌المللی است که در آن موزه‌ها، کارشناسان هنری، کیوریتورها، فروشندگان و خریداران آثار هنری می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند. 

این مرکز هر ماه میزبان آثار هنرمندان مختلفی از گوشه و کنار جهان است و در ماه دسامبر میزبان آثار تادسی مسفین (Tadesse Mesfi) و دو ‌هو سو (Do Ho Suh) است.

 

ستون‌های زندگی در اروپا

گالری هنرهای آدیس (Addis Fine Art)‌ ساختمان کرامول میزبان اولین نمایشگاه انفرادی هنرمند مدرنیست اتیوپیایی تادسی مسفین ( Tadesse Mesfin ) با عنوان “ستون‎های زندگی” در اروپا است.

این آثار در ادامه مجموعه تادسی در تجلیل از زنانی است که به عنوان فروشندگان کوچک در بازارهای سراسر اتیوپی فعالیت می‌کنند. اغلب آنها در میان محصولات کشاورزی خود به صورت خمیده منتظر نزدیک شدن مشتریان هستند. 

در کارهای مسفین زن‌ها در حال زمزمه کردن ترانه هستند و در عین حال مشاغل و شخصیت آنها در مرکز قرار گرفته تا بیننده را متقاعد کند که از خدمات‌شان قدردانی کند. 

این نقاشی‌ها محدودیت‌های چشم‌انداز (پرسپکتیو) را به چالش می‌کشند. این‌طور به نظر می‌رسد که چهره‌ها در حالت خمیده‌شان شناور هستند. البته نگاه‌های فریبنده و چانه‌های بلند زنان نوعی اعتراض به زدن ماسک‌های آفریقای غربی است.

تادسی بیش از پنج دهه فعالیت هنری دارد. سبک نقاشی او تحت تأثیر تغییرات متعدد محیطی که شامل دوره هفت ساله تحصیلات او در رشته معماری و مجسمه‌سازی روسیه تا پروژه‌هایی در مناطق جنوبی اتیوپی و اقامت در ایالات متحده در نتیجه برنده شدن بورس تحصیلی Mid-American Arts Alliance در سال ۱۹۹۸ بود.