مهر ۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نیروی انتظامی باید پیگیر سرقت سردیس قیصر امین پور باشد

1 min read

محمد جواد حق شناس در واکنش به سرقت سردیس قیصر امین‌پور اظهار کرد: این اتفاق به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و امنیت روانی برای جامعه بسیار ناگوار است؛ اینکه سردیس شخصیت و شاعر بزرگی با تلاش زیادی ساخته می‌شود و بعد خبر می‌رسد که سردیس را از یکی از معابر شهری به سرقت برده‌اند. به عقیده من، نیروی انتظامی به عنوان حافظان امنیت در سطح شهر باید پیگیر و پاسخگوی این اتفاق ناگوار باشد.

وی ادامه داد: بسیار دردآور است که یک مجسمه را به خاطر ۱۵۰ کیلوگرم برنز سرقت کنند و ارزش معنوی و امضای هنرمندی که سردیس را ساخته است و خاطرات مردم شهر نادیده گرفته است، به فراموشی سپرده شود.

حق‌شناس تاکید کرد: افکار عمومی انتظار دارد که پلیس پس از بررسی های لازم در این باره توضیحاتی را ارائه دهد، البته این اتفاق جدید نیست و ما در گذشته هم متاسفانه شاهد سرقت آثار بزرگ هنری این شهر بوده‌ایم.

رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امیدوارم سارقان هر چه سریع‌تر شناسایی و دستگیر شوند و مجسمه به جای خود بازگردد و دیگر شاهد وقوع این سبک اتفاقات در شهر تهران نباشیم.  وظیفه برخورد با این مسائل بر عهده‌ نهادهای امنیتی و انتظامی است، این نهادها حافظان امنیت افراد و آثار هنری شهر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.